poradnik

Jak udrożnić szambo?

Jak udrożnić szambo? Najczęściej zaczynamy się tym interesować dopiero wtedy, gdy problem już się pojawi. Zdecydowana większość osób szambo domowe kojarzy jedynie z odchodami, a znajduje się tam również chemia gospodarcza, używana do różnych celów. Posiadanie niedrożnego szamba skutkuje wieloma problemami, z którymi nikt nie chce mieć do czynienia. Dlatego też warto wiedzieć, jak je udrożnić i do kogo się zwrócić w przypadku, gdy samodzielnie jest to niemożliwe.

Przyczyny niedrożności szamba

Zastanawiasz się, jakie są przyczyny niedrożności szamba? Jest ich sporo, ale na potrzeby tekstu wymienimy te najczęściej występujące.

Głównym powodem tego zjawiska jest oczywiście zaleganie zanieczyszczeń, związane z nieodpowiednim użytkowaniem szamba. Nie bez przyczyny tyle pisze się i mówi o tym, żeby np. nie wrzucać artykułów higienicznych bezpośrednio do toalety czy resztek żywności lub fusów z kawy do zlewu. Niedrożność szamba może być również związana z wadami konstrukcyjnymi urządzenia czy jego nieszczelnością, jest to jednak zdecydowanie rzadsze zjawisko i “diagnozuje się” je z reguły w krótkim czasie po montażu sprzętu.

Po czym poznać zapchane szambo?

Zapchane szambo można poznać dość łatwo. Tym, co najbardziej dostrzegalne, są przede wszystkim zalegające fekalia. Ponadto, mocno uciążliwy może być także nieprzyjemny zapach ze zbiornika. 

Gdy nie ma przepływu w instalacji, szambo wybija. Nie da się ukryć, że ścieki cofają się wtedy do miejsca, gdzie mają najłatwiejszy odpływ i z reguły jest to toaleta… Jeżeli nie chcesz dopuścić do takiej sytuacji, nie czekaj do ostatniej chwili, a działaj od razu! Pytanie tylko, jak…

Sposoby na udrożnienie szamba

Zacznijmy od kilku sposobów na samodzielne udrożnienie rury od szamba. Jest ich kilka i różnią się skutecznością działania, a także stopniem trudności wykonania.

Najprostszym sposobem, który można zastosować, jest użycie ciepłej wody, która rozpuszcza zanieczyszczenia. Ogromnym minusem tego rozwiązania jest jednak to, że jest ono dość nieskuteczne i nie pomoże na głębiej zalegające nieczystości czy zbyt duże ich ilości. 

Sporo ludzi stosuje również tzw. “kij do szamba”. Pozwala on dotrzeć dość głęboko i usunąć zalegające zanieczyszczenia. Poza tym, nierzadko stosuje się środki chemiczne, rozpuszczające zanieczyszczenia, ale - jednocześnie - negatywnie wpływające na środowisko. Dlatego też i ich nie rekomenduje się jako “najlepsze rozwiązanie”.

Co, jeśli nie to? Zawsze możesz użyć również urządzenie wytwarzające podciśnienie do użytku domowego. A gdy nawet to nie pomoże… Najlepszym wyjściem będzie zadzwonienie po fachowca, posiadającego specjalistyczny sprzęt!

Udrożnienie szamba metodą WUKO - skuteczne, proste i bezpieczne!

Metody ciśnieniowe udrażniania kanalizacji posiadają ogrom zalet. Są nie tylko bezpieczne (i dla ludzi, i środowiska), ale i nieinwazyjne oraz wysoce skuteczne. 

Udrażnianie rur przy użyciu specjalistycznej maszyny WUKO polega na rozbijaniu zatorów przy wykorzystaniu wysokiego ciśnienia, bez jakiejkolwiek chemii. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z usługi i udrożnić kanalizację od strony szamba, z pewnością unikniesz wielu negatywnych skutków związanych z tą awarią.

Sprawdź ofertę WUKAN i zaufaj fachowcom!

Szukasz firmy zajmującej się ciśnieniowym udrażnianiem szamba w Trójmieście? WUKAN to świetny wybór!

Zatrudniamy tylko takich fachowców, którzy posiadają odpowiednie doświadczenie i umiejętności do wykonywania usług tego typu. Na rynku istniejemy już 45 lat, wykonując prace kanalizacyjne różnego typu.

Dołącz do grona naszych Klientów i postaw na jakość!

Copyrights (C) 2023 by WUKAN
Polityka Prywatności
powered by getknow