poradnik

Jak udrożnić rury? Skuteczne sposoby.

Niedrożność rur pojawia się - częściej lub rzadziej - w każdym gospodarstwie domowym. Mimo że teoretycznie każdy wie, że kanalizacja może się zapchać, gdy to nastąpi, z reguły jest się mocno zaskoczonym. Jak udrożnić rury? Jak zdiagnozować, czy wystarczą domowe sposoby, czy trzeba od razu zadzwonić po fachowców? Skorzystaj z porad profesjonalistów!

Niedrożność rur - przyczyny powstania

Przyczyny niedrożności rur są dość oczywiste. Kanalizację zatykają najczęściej resztki pokarmów, włosy i substancje oleiste różnego typu. To jednak nie wszystkie powody zapychania odpływu w rurach! Trzeba wspomnieć także o wadach konstrukcyjnych instalacji, które występują częściej niż można byłoby się tego spodziewać.

Po czym poznać potrzebę udrożnienia kanalizacji? Wszystko zaczyna się od tego, że woda zaczyna spływać wolniej niż zwykle. Na tym etapie jednak mało kto cokolwiek robi. Dlatego, rozpoczęcie działań ma miejsce zwykle wtedy, gdy woda już całkowicie “zatrzymuje się” w zlewie czy toalecie. 

Jak udrożnić rury? Domowe sposoby

Istnieje sporo domowych sposobów na udrożnienie rur. To, czy i jak działają, zależy od wielu czynników - w tym przede wszystkim skali problemu.

Metodą najczęściej stosowaną jest tradycyjny przepychacz, czyli sprzęt, który można kupić w niemalże każdym większym sklepie. Jest on banalnie prosty w obsłudze, ale można nim udrożnić jedynie same odpływy. 

Kolejnym sposobem, już trudniejszym w wykonaniu, jest zastosowanie sprężyny, czyli stalowego drutu z ostrym zakończeniem. Spiralę tę wprowadza się do zapchanej rury i jednocześnie kręci się jej korbą. Tym, co najbardziej problematyczne w obsłudze sprzętu, jest konieczność obsługi go przez dwie osoby. Zaletą tej metody jest natomiast jej większa skuteczność niż w przypadku stosowania przepychaczki.

Jeżeli nie te 2 sprzęty, to co? Na rynku dostępne są również specjalne środki do udrażniania rur. Jeśli wybierzesz te najbardziej chemiczne, musisz zdawać sobie jednak sprawę, że, nieużywane prawidłowo, mogą nie tylko nie pomóc, a wręcz zaszkodzić i do końca zapchać kanalizację.

Co zrobić, gdy domowe sposoby nie działają?

Jak już wspomnieliśmy, domowe sposoby potrafią wyrządzić więcej szkoły niż pożytku. Co wtedy? Na szczęście, zawsze można zadzwonić po pogotowie kanalizacyjne! Specjalista, wyposażony w specjalną maszynę ciśnieniową, przyjedzie wtedy i niezwłocznie udrożni zapchane rury.

Metoda ciśnieniowa skutecznym sposobem udrażniania rur

Coś mówi Ci skrót WUKO? Jest to potoczna nazwa na techniki ciśnieniowego udrażniania kanalizacji przy użyciu specjalistycznego sprzętu (WUKO właśnie). Metoda ta polega na wprowadzaniu do rur specjalistycznego węża o odpowiedniej średnicy, tłoczącego wodę pod ogromnym ciśnieniem.

W efekcie, rura jest udrożniona szybko, sprawnie i skutecznie. Sama metoda natomiast jest przyjazna środowisku, nieinwazyjna i możliwa do stosowania w różnych lokalizacjach.

Interesuje Cię udrażnianie rur Gdańsk, Gdynia, Sopot? Skorzystaj z usług WUKAN!

Nasza firma WUKAN istnieje już na rynku od 45 lat. W tym czasie zdobyliśmy tyle doświadczeń, że niestraszne nam nawet najtrudniejsze zlecenia.

W ramach pogotowia kanalizacyjnego, świadczymy usługi na terenie Gdańska, Gdyni, Sopotu i okolicznych miejscowości. Jesteśmy dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Przyjeżdżamy szybko, działamy sprawnie i skutecznie, wykonując usługi kanalizacyjne naszym Klientom.

Zaufaj profesjonalistom i postaw na WUKAN! Udrażniamy rury w Trójmieście szybko, bezinwazyjnie i skutecznie.

Copyrights (C) 2023 by WUKAN
Polityka Prywatności
powered by getknow